14 آذر 1387 14:58:38
سفرهاى استانى موجب تعامل سازنده دو قوه مى‌شود
دكتر غلامحسين الهام، وزير دادگستري كشورمان در جمع خبرنگاران در تبريز، گفت: برداشت ناصواب و تفسيرهاي غلط باعث افزايش كارهاي حاشيه‌اي مي شود و به كيفيت قضا آسيب مي‌زند

14/9/87
وزير داگستري، سفرهاي استاني را در جهت تعامل سازنده دو قوه و ارائه راهكارهاي لازم در مورد كاهش مشكلات موثر دانست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ، "غلامحسين الهام" امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران در تبريز، گفت: در نشست كارگروه ديشب، وضعيت مصوبات سفر قبلي بررسي شد و با توجه به علاقه رييس جمهوري به پيشرفت آذربايجان شرقي، تصميماتي شايسته اين استان گرفته خواهد شد.

وي اظهارداشت: در حوزه قضايي طي نشستي با مسوولين استان نياز بخش قضايي منطقه بررسي شد و در تهران با توجه به امكانات دستگاه قضايي تصميمات لازم در جهت توسعه قضايي استان اتخاذ مي‌شود.

الهام، نگاه دولت به دستگاه قضايي را همراه با حفظ استقلال قوه قضاييه دانست و گفت: برداشت ناصواب و تفسيرهاي غلط باعث افزايش كارهاي حاشيه اي مي شود و به كيفيت قضا آسيب مي‌زند.

وي به وسعت ماموريتهاي دستگاه قضا اشاره كرد و گفت: بايد از ظرفيت دولت براي تقويت قوه قضاييه استفاده شود.

الهام، سياست زندان زدايي را در راستاي كارآمدكردن دستگاه قضا اعلام كرد و افزود: با همكاري ستاد ديه و خيرين اميدواريم زندانيان مالي آزاد شوند.

وي ازاختصاص 20 درصد درآمد ناشي از تخلفات رانندگي و 20 درصد از هزينه ـ هاي دادرسي و 5 درصد از حق بيمه هاي شخص ثالث به صندوق حمايت از زندانيان خبر داد.

به گفته وي، تعداد زيادي از زندانيان مالي به خاطر عدم توان پرداخت ديه در زندان به سر مي‌برند.

الهام مشكل مهريه را يكي ديگر از مشكلات زندانيان دانست و گفت: مهريه سنگين تضميني براي بقاي خانواده نيست.

 

 
 
Powered by Tetis PORTAL