27 آبان 1390 7:57:32
وزير دادگستري:
سلاح شهادت بر تكنولوژي‌هاي نظامي برتري دارد
وزير دادگستري گفت: سلاح شهادت اسلام بر بالاترين تكنولوژي‌هاي نظامي دنيا برتري دارد و افتخار جمهوري اسلامي مجهز بودن به سلاح شهادت است.
سيد مرتضي بختياري پنج‌شنبه شب در مراسم بزرگداشت آزادي سوسنگرد كه با عنوان " سوسنگرد پايتخت غيرت اسلامي" در حسينيه شهيد مطهري سپاه صاحب‌الامر(عج) برگزار شد، بيان كرد: اين ايام، ايام بسيار نوراني و با بركتي است چراكه دهه ولايت را گذرانديم، دهه‌اي كه در آن عيد بزرگ اسلامي و عيد غدير خم در اين ايام است.
وي ادامه داد: 31 سال از فتح سوسنگرد شهري كه به نام پايتخت غيرت اسلامي نام گرفته، مي‌گذرد.
وزير دادگستري اضافه كرد: امروز در محضر خانواده شهدا و مردم خطه قزوين هستيم كه در هشت سال دفاع مقدس جايگاه ارزشمندي دارند و خاطرات بزرگان چه در زمينه علم و نام‌آوري علم و چه در عرصه‌ جنگ و رزم‌آوري الگو بوده است، اميد كه خداوند سبحان به ما توفيق دهد ادامه دهنده راه شهيدان و نام شهيدان و پيروي از خلف شايسته‌اش مقام معظم رهبري باشيم.
وي افزود: بنده به سهم خود از كساني كه اين برنامه را برپا كردند، سپاسگزاري مي‌كنم چراكه يكي از زمينه‌هاي توسعه و نشر فرهنگ ايثار و شهادت برگزاري برنامه‌هاي يادبودهاي اينچنيني است.
 
* انقلاب اسلامي آغازگر بيداري اسلامي
بختياري عنوان كرد: ما تكليف داريم علاوه بر برگزاري برنامه‌ها و مراسمي از اين دست، يك بازخواني هم نسبت به تاريخ داشته باشيم بنابراين اگر بازخواني از روزهاي اوليه جنگ كنيم، مي‌بينيم كه چه شرايطي در هشت سال دفاع مقدس حاكم بود و اين رجزخواني‌هاي استكبار جهاني به سركردگي آمريكا چه وضعيتي دارد.
وي اعلام كرد: در شرايط حساس بيداري اسلامي و به تعبيري خيزش اسلامي كه به بركت خون شهدا، نفس امام راحل و دعاي سوزناك مقام معظم رهبري تحول و شكل‌گيري جرياني را در منطقه رقم زده است، مي‌‌توانيم با جريان‌شناسي قرآني به شناخت حوادث برسيم.
وزير دادگستري اظهار كرد: از حدود ۷ هزار آيه قرآن، ۲ هزار آيه به وقايع و قصه‌هاي قرآني اختصاص يافته است، داستان‌هاي قرآني كه زنده و جاويد است و هر امتي به اين قصه‌ها تمسك كند در حوادث مختلف و در رويدادها و فتنه‌ها به هيچ عنوان شكست نخواهد خورد.
وي توضيح داد: ۲ هزار آيه عدد كمي نيست، آيه‌هاي مربوط به حضرت موسي (ع) و داستان فرعون زمان و شيوه‌هاي آن زمان فرعونيان براي كوبيدن انقلاب توحيدي حضرت موسي (ع) از نكات جالبي است كه بايد به آن توجه كنيم و يا اينكه انواع و اقسام تهمت‌ها كه به اين پيامبر عظيم‌الشأن مي‌زدند و چه ترفند‌هايي كه عليه او به كار مي‌گرفتند.
 
* درس‌آموزي قصه‌هاي قرآني
بختياري خاطرنشان كرد: در زمان حضرت ابراهيم كه دومين پيامبر اولوالعزم است شاهد آن امتحان‌هاي سختي بوديم كه با آن امتحان‌هايي كه جاي الله اكبر دارد اين پيامبر به مقام خليل‌الله رسيد، در حوادثي كه در زمان حضرت نوح پيامبر (ع) نيز اتفاق افتاد بارها پيامبر اولوالعزم تا مرز بيهوشي و شهادت رفت چراكه او را بسيار شكنجه مي‌دادند.
وي تصريح كرد: در داستان حضرت عيسي نيز كه مادرش بدون ازدواج آبستن مي‌شود، خداوند سبحان وقتي مي‌خواهد محبت‌ خود را معرفي كند از روح خويش مي‌دمد و عيسي (ع) به دنيا مي‌آيد و وقتي به فرمان الهي عيسي (ع) متولد شد عده‌اي كه زبان نيش‌دار داشتند شروع به تهمت و آبروريزي حضرت مريم (س) كردند ولي وقتي جمعي آمدند و گفتند كه مي‌خواهيم خودماني صحبت كنيم از خداوند سبحان ندا رسيد كه اي مريم بگو پاسخ آنها را كودك بدهد ولي اين جماعت در برابر اين سخن حضرت مريم (س) خنديدند اما در برابر ديدگان متعجب و حيرت زده آنها حضرت عيسي (ع) زبان به سخن گشود.
وزير دادگستري گفت: در زمان پيامبر عظيم‌الشان (ص) نيز چه حوادثي كه اتفاق افتاد و طي 23 سال ابلاغ رسالت مكتب اسلام معرفي شد و اگر به كتاب‌هاي زيادي كه در خصوص دوران جاهليت نوشته شده، نگاهي بياندازيم و قصه‌هاي قرآني را بخوانيم آنگاه ما نيز جريان‌شناس خواهيم شد، با مطالعه اين معارف مومن قرآن‌شناس مي‌شويم كه هر فتنه عميقي نيز نمي‌تواند بر او كارساز شود.
وي بيان كرد: دشمن در شهريور 59 تصميم گرفته بود از طريق حمله نظامي به انقلاب ضربه بزند البته آنها در ابتدا فكر نمي‌كردند انقلاب اسلامي بتواند قدرت شيطاني پهلوي را بشكند و از كشور بيرون بياندازد چراكه آنها تصورشان از ايران تصور ديگري بود.
بختياري افزود: كساني كه ايران اسلامي را نمي‌شناختند همان كساني بودند كه در جنگ جهاني دوم در قالب جبهه متفقين به تهران آمدند و ايران را به سه قسمت تقسيم كردند ولي در مقابل خويش علما و مراجع را ديدند، بنابراين توطئه كردند تا به جاي اينكه خود در كشورهاي ديگر حضور پيدا كنند و آنها را به مستعمره تبديل كنند، عوامل خويش را در كشورها مستقر كنند بدين صورت پس از جمال عبدالناصر، سادات در مصر روي كار آمد و همين شرايط در كشورهاي ديگر نيز انجام شد.
وي ادامه داد: حال در چنين شرايطي در ايران نخستين صداي نه شرقي و نه غربي به صدا درآمد و اين در حالي بود كه در آن زمان هيچ كشوري نبود كه وابسته به شرق يا غرب نباشد.
وزير دادگستري عنوان كرد: بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) در هتل نوفل‌لوشاتو در مصاحبه‌اي روشنگرانه فرمودند كه ما مي‌خواهيم فرهنگ اسلام ناب محمدي را به جهانيان معرفي كنيم و يا در سخنان ديگري فرمودند كه ما مي‌خواهيم روي پاي خود بايستيم.
وي تصريح كرد: در واقع ما مي‌خواهيم مكتب اسلام را كه انسان‌ها را مي‌پروراند، اجرا كنيم و تنها در برابر خداوند سبحان، ذليل، خاضع و مطيع هستيم و اين راهبردي بود كه عملياتي شد و انقلاب ايران اسلامي به پيروزي رسيد و با اين انقلاب استكبار جهاني گرفتار زلزله‌اي بزرگ شد.
بختياري اضافه كرد: تحولاتي كه در قرن 21 مي‌بينيم همه به بركت قرآن است، دشمنان مدام توطئه مي‌كردند چراكه با وجود انقلاب منافع خود را در خطر مي‌ديدند اما امروز شرايط به گونه‌اي شده كه ديگر دشمنان به خاطر از دست رفتن منافعشان توطئه نمي‌كنند بلكه موجوديت خود را در خطر مي‌بينند و اين عزت در سايه تفكر قرآني به دست آمده است.
وي تأكيد كرد: جنگ تحميلي حركت اصلي تهاجم نظامي استكبار عليه جمهوري اسلامي بود و ژاك شيراك رئيس جمهور فرانسه سه روز قبل از آغاز جنگ به بغداد رفت و پس از مدت‌ها در اعترافي از دهانش در رفت كه ما در جريان حمله عراق به 19 فرودگاه ايران بوديم و اين سخن كه مستنداتش موجود است، نشان مي‌دهد حمله نظامي عراق به ايران سناريويي از قبل طراحي شده در كاخ كرملين و كاخ سفيد است.
وزير دادگستري خاطرنشان كرد: آنها از هر طريقي مي‌خواستند ملت ايران را بترسانند بنابراين توطئه بني‌صدر و توطئه منافقين را براي ما به وجود آوردند كه توطئه‌هاي كمي نبود، در ادامه محاصره اول اقتصادي را طراحي كردند ولي وقتي سخن از قطع ارتباط با ايران زدند امام خميني (ره) فرمود اگر آمريكا خدمتي به ايران كرده باشد همين قطع ارتباط است.
بختياري ادامه داد: آمريكا تاكنون اگر كاري از دستش برمي‌آمده كوتاهي نكرده است و هرچه مي‌توانسته عليه اين مردم توطئه كرده است ولي جوانان اين مرز و بوم با توكل به خدا و اميد به وعده‌هاي الهي ايستادند و ما در عرصه‌هاي مختلف از جمله سوسنگرد شاهد تحقق وعده‌هاي الهي بوديم به طوريكه سوسنگرد تنها با 200 نفر نيرو در برابر دشمن متجاوز ايستاده بود.
وي افزود: اگرچه آمريكا به تكنولوژي نظامي خود تكيه مي‌كند ولي ما سلاحي به نام شهادت داريم كه شكست‌ناپذير است و هيچ قدرتي نمي‌تواند سلاح شهادت را شكست دهد و امروز جمهوري اسلامي به سلاح شهادتي كه محورش ولايت است، مجهز است.
وزير دادگستري توضيح داد: شهادت بدون ولايت معنايي ندارد از اين روست كه امام (ره) مي‌فرمود آمريكا نمي‌تواند هيچ غلطي بكند و اين سخن بر مبناي باورهاي قرآني بود و امروز نيز مقام معظم رهبري با همين مبنا مي‌فرمايند آمريكا تو دهني محكمي خواهد خورد، در واقع اين سخنان با تكيه بر باورهاي الهي و وعده‌هاي خداوند سبحان است وگرنه هم حضرت امام و هم مقام معظم رهبري از بمب اتم خبر دارند، از كلاهك هسته‌اي كه در آنِ واحد 300 هزار نفر را قرباني مي‌كند، خبر دارند ولي جريان‌شناسي مبتني بر قرآن در اين عزيزان وجود داشته و دارد.
وي يادآور شد: خداوند سبحان نيز اُبهت آنها را در دل دشمنان انداخته و آنها با ترس عقب‌نشيني مي‌كنند اگر امروز وال‌استريتي وجود دارد، مطمئن باشيد كه ادامه راه اين حركت، اين سؤال است كه كدام جريان مي‌تواند عدالت را اجرا كند و قطع يقين تحقق واژه عدالت نيز بدون ولايت امكان‌پذير نيست.
 
 
Powered by Tetis PORTAL