30 مرداد 1393 19:59:36
وزير دادگستري خبر داد:
مديريت واردات برنج مرزنشينان
وزير دادگستري با بيان اينكه به كشت پر محصول برنج بايد توجه بيشتري شود، گفت: روي بحث تعرفه هاي برنج كار كرديم و واردات مرزنشينان را نيز مديريت مي كنيم.

حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، كه به مناسبت هفته دولت به استان مازندران سفر كرده است، در مراسم افتتاحيه يك كارخانه شاليكوبي در بابل، افزود: برنج يك محصول استراتژيك در كشور است و در دولت نيز براي خريد تضميني اقلامي مانند برنج بحث هايي داشته ايم.

وي ابراز اميدواري كرد كه ايده هاي خوبي در اين زمينه در دولت پيشنهاد شود و دولت آن را به تصويب برساند.

پورمحمدي، اظهار داشت: كشت برنج در استانهاي شمالي كشور به دلايل حفظ طبيعت و امنيت غذايي آن از اهميت خاصي برخوردار است و براي بازدهي بالاتر و اقتصادي شدن آن بايد تكنولوژي هاي جديد مورد استفاده قرار گيرد.

وي انگيزه دولت را بر حمايت از توليد صنعتي و سنتي دانست و ادامه داد: پايه اقتصاد مقاومتي نيز همين است و اقتصاد مقاومتي يعني اتكا به منابع داخلي، افزايش حمايتهاي لازم و ارتقاي بهره وري.

وزير دادگستري با توجه به صحبت هاي رييس اتحاديه شاليكوبي داران مازندران مبني بر تبليغات بي رويه برنج خارجي در رسانه ملي گفت: اين موضوع را بررسي كرده و بر روي تبليغات صدا و سيما تحقيق مي كنيم.

پورمحمدي خاطر نشان كرد: در بحث كلي حمايت نيز گزارشي از اين بازديد به دولت ارايه خواهم كرد تا توجه بيشتري به كشت پرمحصول شود.

 

 
 
Powered by Tetis PORTAL