15 دي 1388 16:41:58
ديدار وزير دادگستري قطر با رئيس سازمان بازرسي كل كشور:
نيازمند تلاش‌هاي مشترك براي مبارزه با فساد هستيم

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين پورمحمدي در ديدار با وزير دادگستري قطر بر تلاش‌هاي مشترك در زمينه مبارزه با فساد تأكيد كرد.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: يكي از ظرفيت هايي كه روابط حسنه بين دو كشور را تثبيت مي كند ارتباط دستگاه هاي قضاييه با يكديگر است لذا سفرهاي بسيار قوه قضائيه ايران با مقامان قضاييه قطر نشان دهنده تثبيت اين روابط مي باشد.
وي با اشاره به صميمت و نزديكي روابط ايران و قطر افزود: با توجه به اينكه اين دو كشور در منطقه حساس بين المللي قرار دارند خوشبختانه روابط بين ايران و قطر در وضعيت بسيار خوبي است و لذا ما هميشه در تلاشيم با همكاري هاي مسالمت آميز اين رابطه را ارتقا ببخشيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي خاطرنشان كرد: متاسفانه منطقه مواجه با تشنج‌ها، منازعات و جنگ‌هاي زيادي است و منطقه عليرغم برخورداري از دين و فرهنگ مشترك، به كانون درگيري‌ها تبديل شد و اين به كشورها و ملّت‌هاي منطقه خسارت فراوان مي‌زند.
وي تصريح كرد: جاي تأسف است كه امت‌هاي اسلامي و معتقدين به قرآن و دين اسلام كه دين عقلانيت، حيات طيب و احترام به حقوق ديگران است از اين مشكلات رنج ببرند.
حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي گفت: عليرغم فضايي كه بر منطقه حاكم است بين جمهوري اسلامي ايران و كشور قطر روابط صميمي، اسلامي و مسالمت‌آميز به شكل مطلوب برقرار است و ما از اين بابت خرسند هستيم.
رئيس سازمان بازرسي‌كل كشور تأكيد كرد: بايد از اين فرصت به بهترين شكل استفاده كرد و خوشبختانه آثار اين رفت و آمدهاي خوب و صميمي را حس مي‌كنيم.
رئيس سازمان بازرسي‌كل كشور با تأكيد بر ضرورت استفاده از فرصت روابط مناسب بين دو كشور تصريح كرد: البته خيلي نبايد راحت و فارغ‌البال بود چون توطئه‌ها و دست‌هايي در كار است تا اين روابط صميمي را مخدوش كند.
حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي خاطرنشان كرد: يكي از ظرفيت‌هايي كه روابط دو كشور را تقويت مي‌كند همكاري‌هاي حقوقي و معاضدت‌هاي قضايي است.
رئيس سازمان بازرسي‌كل كشور در پايان با اشاره به سفر رئيس قبلي قوه قضاييه و نيز سفر ديگر مقامات كشورمان به قطر گفت: اينها نشان از اين دارد كه روابط جمهوري اسلامي ايران و كشور قطر در بهتر‌ين شكل برقرار است.15/10/88

 

 
 
Powered by Tetis PORTAL