26 خرداد 1393 13:14:31
وزير دادگستري:
وقايع عراق نمايانگر اوج تزوير استكبار است
وزير دادگستري گفت: جنجالي كه امروز در عراق به راه افتاده است، رسوا است مطرح كردن بحث حقوق بشر و دموكراسي و حقوق ملتها از سوي جريان استكبار غرب و اسراييل، همگي دايره تزوير و اوج رياكاري است.

حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در ادامه جلسه تفسير قرآن در جمع كاركنان وزارت دادگستري در باره اتفاقات اخير عراق گفت: وقايع عراق فوق العاده عجيب و آموزنده و عبرت انگيز است. عراق حكومتي ديكتاتوري بود كه كنار گذاشته شد و نظام سياسي جديدي بر طبق ضوابط امروزي و مباني دموكراتيك و با تركيب احزاب مختلف بوجود آمد كه براي مثال به حقوق زنان نيز توجه ويژه اي شده است و هم اكنون بيش از يك چهارم مجلس عراق را زنان تشكيل مي دهند.

وي همچنين افزود: اين جنجالي كه امروز در عراق به راه افتاده است، رسوا است و دنيا به اين حرفها اعتقادي ندارد؛  اين كه مي گويند حقوق بشر و دموكراسي و حقوق ملتها، همگي دايره تزوير  و اوج رياكاري است.

پورمحمدي گفت: متاسفانه اين داستان سه ضلع دارد كه يك ضلع آن حمايت سياسي و پشتيباني غرب و اسراييل و امريكاست كه در حال فعال و در حال مديريت جوانب مختلف هستند. ضلع دوم حمايت مالي كه حكومتهاي فاسد منطقه است و اما سومين ضلع و فاجعه بزرگ سربازان اين معركه هستند؛ انسانهاي ناداني كه به اسم ديانت آمده اند و در حال جنگ و جان دادن در اين راه هستند.

وزير دادگستري تصريح كرد حكومت اسلامي ايران پاي اسلام ايستاده و از مظلومين جهان، فارغ از شيعه يا سني بودن در برابر استكبار دفاع مي كند كه نمونه آن دفاع از ملت مظلوم فلسطين است.

وي در خاتمه مكتب اهل بيت را نجات بخش دانست و خاطر نشان كرد ما نيز اگر از اين مكتب و مسير درست و مرز عقلانيت و متانت فاصله بگيريم دچار مشكل خواهيم شد.

 
 
Powered by Tetis PORTAL