5 شهريور 1393 23:57:42
وزير دادگستري در برنامه تلويزيوني شب آفتابي:
مشي كابينه دولت اعتدالي است
وزير دادگستري با بيان اين كه مشي كابينه دولت يازدهم اعتدالي است گفت: كابينه رييس جمهور اعتدالگرا و با نگرش هاي مختلف است.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پور محمدي وزير دادگستري، چهارشنبه شب با حضور در برنامه شب آفتابي شبكه تهران، ضمن تبريك به مناسبت هفته دولت و تجليل از مقام شهيدان رجايي و باهنر در خصوص اصولگرايي گفت: اصولگرايي جنبه حزبي ندارد بلكه يك تفكر و گفتمان است و طيف گسترده ايي را شامل مي شود.

وي همچنين افزود: افرادي هم هستند كه خارج از اين دايره فعاليت مي كنند اما از عناصر فعال هستند كه از جمله آنها مي توان به جامعه روحانيت مبارز كه در كانون اصولگرايان بوده اند اشاره كرد.

وزير دادگستري تصريح كرد: رييس جمهوري كشورمان تاكيد دارد كه كابينه اعتدالي با گرايش هاي مختلف داشته باشيم. عمده دوستان مشي معتدل با گرايش سياسي اصلاح طلبانه يا اصولگرايانه و يا غير جناحي و شفاف دارند.

پورمحمدي، با اشاره به استيضاح وزير علوم و حضور خود در مجلس شوراي اسلامي توضيح داد: اعتقاد داشتم كه انتقادات نمايندگان قابل بررسي و تفاهم بود و وزير علوم را فردي متدين، فهيم و همراه ديدم و از اين جهت به دوستان نماينده توصيه داشتم با راي مثبت به استيضاح نمي توان به نتيجه رسيد. البته استيضاح حق نمايندگان مردم است و ما به حق آنان ملتزم و  پايبند هستيم.

وي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در جهت تحقق دولت الكترونيك ادامه داد: خوشبختيم كه در اين 12 ماه كه از عمر دولت مي گذرد، گام هاي بسياري در تحقق دولت الكترونيك برداشتيم.

وزير دادگستري تاكيد كرد: مهمترين اين اقدامات اصلاح نظام مالياتي بود. امروز اظهار نامه هاي بالاي 99 درصد از موديان به صورت الكترونيك ارائه مي شود و همچنين به درآمدهاي مالياتي نيز 49 درصد افزوده شد.

وي يادآور شد: يكي از مهمترين مسائل كشور در واردات و صادرات و امور گمركي است و در اين بخش نمي توان به روش هاي سنتي به اداره امور پرداخت.

وزير دادگستري تاكيد كرد: الكترونيكي شدن بخش صادرات و واردات و امور گمركات٬ به افزايش درآمد ها كمك كرد.

پور محمدي با اشاره به مزاياي الكترونيكي شدن امور گمرك گفت: زمان ترخيص كالاها به يك چهارم كاهش و در عين حال 72 درصد درآمد گمرك افزايش يافته است.

وي در بخش ديگري از گفت وگوي تلويزيوني خود به موضوع بابك زنجاني اشاره كرد و يادآور شد: سه قوه درباره مسئله بابك زنجاني خوب عمل مي كنند اما وي همكاري لازم را ندارد.

وزير دادگستري تصريح كرد: برخي از بيرون از كشور اظهار مي كنند كه حاضرند بدهي هاي اين شخص را پرداخت كنند اما ما نمي توانيم اعتماد كنيم.

به گفته پور محمدي٬ بدهي هاي زنجاني 2 ميليارد و 600 ميليون دلار يعني مبلغي بالغ بر 8 هزار ميليارد تومان مي شود و در نهايت موجودي دارايي هاي وي در ايران نزديك به 3 هزار ميليارد تومان است.

پور محمدي همچنين به برخي اظهارات درباره رانت 650 ميليون يورويي در دولت تدبير و اميد پاسخ داد و تصريح كرد: تعبير رانت كردن و اين عدد را آوردن حتما غلط است؛ يعني دولت بدون هيچ دليلي به فردي 650 ميليون يورو داده است؟.

وي تاكيد كرد: متاسفانه برخي با جدول ضرب عدد 3 هزار ميليارد را از از اين گذر استخراج كردند تا به نوعي مشابه سازي كنند و بگويند در اين دولت هم شاهد اختلاس 3 هزار ميليارد توماني بوده ايم.

وزير دادگستري در اين باره توضيح داد: دولت در ابتداي كار با اين مشكل روبرو بود كه نهادهاي كشاورزي براي دامداري ها و تغذيه مرغداري ها با مشكلات عديده اي روبرو هستند از اين رو به ذرت و سويا نياز داشتيم؛ لذا دستور خريد اين كالا به سرعت داده شد.

پور محمدي ادامه داد: چند نفر وارد كننده كالاي مورد نظر هستند و در نهايت يكي از اين وارد كنندگان با زمان بسيار اندك محصول مورد نظر را وارد كشور كرد.

وي با بيان اين كه اين خريد از طريق دولتي انجام نشده، گفت: بخش خصوصي جنسي با كيفيت خوب خريداري كرد و واردت ذرت و كالاهاي مورد نياز دام و طيور موجب كنترل قيمت فرآورده هاي گوشتي در كشور شد.

پور محمدي تاكيد كرد: فضاي آرامي در كشور حاكم است، مناسبات بين المللي ما قابل دفاع پيش مي رود و روند تخريبي ملت از سوي جريان صهيونيستي و ارتجاعي با تدبير دولت متوقف شده است.

وي اظهار كرد: مقام معظم رهبري در ديدار با هيات دولت فرمودند كه دولت يازدهم در كنترل نرخ ارز و تورم و طرح سلامت موفق بوده و كارهاي قابل توجهي در اين زمينه و ديگر عرصه ها انجام شده است كه اين دستاورد بزرگي براي دولت بشمار مي رود.

 
 
Powered by Tetis PORTAL