5 تير 1393 23:58:9
وزير دادگستري در همايش حراست بانك صادرات اعلام كرد:
بانكها مهمترين ركن اقتصاد مقاومتي در كشور مي باشند
حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در همايش سراسري حراست بانك صادرات ايران كه در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، به نقش و جايگاه با اهميت سيستم بانكي در رشد و توسعه اقتصادي كشور اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: بانكها مهمترين ركن اقتصاد مقاومتي در كشور مي‌‎باشند.

وزير دادگستري گفت: اهميت بانكها در كشور به عنوان يك ركن مهم اقتصاد، به صورت فزاينده در حال افزايش است. وي ادامه داد: امروزه بانكها صرفا نقش نگهدارنده و مراقبت از وجوه نقد مردم را بر عهده ندارند بلكه ارائه دهنده خدمات حسابداري، مالي و مشاوره اي گسترده به واحدهاي توليدي، صنايع و مشتريان خود مي باشند و از طريق تجهيز به فناوريهاي نوين، بدون محدوديت زماني و مكاني به مشتريان انواع خدمات بانكي را عرضه مي كنند.

وي با يادآوري ضرورت اجراي منويات مقام معظم رهبري در خصوص اجراي اقتصاد مقاومتي، افزود: طرح هاي مهم عمراني و زيربنايي با حمايت هاي مالي بانكها در سراسر كشور احداث و به بهره برداري مي رسند و بي شك بانكها به عنوان بازوي قدرتمند اقتصادي كشور، مهمترين ركن اقتصاد مقاومتي به حساب مي آيند.

وزير دادگستري همچنين تاكيد كرد: عملكرد بانك صادرات ايران نشان مي دهد كه اين بانك در زمينه بهره برداري از فناوريهاي نوين و همچنين ارايه انواع خدمات بانكي، اقداماتي در خور توجه و پيشرفت هاي چشمگيري داشته و همچنين در زمينه مباحث نظارت، كنترل و بازرسي نيز، برنامه ريزي ها و فعاليتهاي مثمر ثمري انجام داده است.

پورمحمدي بكارگيري نيروي انساني متخصص در امور بانكي را در جهت دستيابي به اهداف و پيشگيري از تخلفات، راهگشا دانست و گفت: استفاده از نيروهاي توانمند كه داراي تحصيلات آكادميك باشند مي تواند ضمن پيشگيري از تخلفات، بيش از پيش بانكها را در مسير پيشرفت و تعالي سوق دهد.

 
 
Powered by Tetis PORTAL