30 شهريور 1388 10:50:56
وزير دادگستري:‌ سرانجام آمريكا و انگليس انزواست
وزير دادگستري گفت:‌ در آينده اي نزديك آمريكا و انگليس ‌بخاطر سياستهاي جنگ طلبانه و تفرقه انداز خود تنها خواهند ماند.
 ‌سيدمرتضي بختياري در ميدان امام اصفهان و درجمع دهها هزار نفر از راهپيمايان روز جهاني قدس افزود:‌ تلفات جاني سربازان نيروهاي عضو ناتو در جنگ افغانستات و عراق، انزجار و بيداري ملتها، ‌حركتهاي اعتراض آميز مردمي و فراگرفتن موج اسلامي در جهان از پس لرزه هاي به انزوا رفتن اين دو كشور است.
وي بااشاره به افزايش جنايات اسراييل در سرزمينهاي اشغالي گفت: ‌برانگيخته شدن احساس و خشم جهاني و مجرم شناخته شدن رژيم صهيونيستي از سوي شوراي حقوقي سازمان ملل در كشتار و جنگ 22 روزه غزه كه همگي آنها با حمايت آمريكا و انگليس صورت گرفت، خود نشاني ديگر از انزوا در آمدن اين دو كشور است.
وزير دادگستري با اشاره به انتشار كتاب پروتكل كه در آن اشاره شده مسلمانان بايد از چرخه اقتصاد بيرون بروند، اظهارداشت: ‌انتشار اين كتاب كه در آن تمامي مرامنامه هاي صهيونيستي در آن ‌منتشر شده، خبر از قبضه كردن اقتصاد جهان در دست آنان است.
بختياري با انتقاد از سكوت برخي از كشورهاي اسلامي در مقابل اقدامات صهيونيستها و استكبار جهاني، گفت: جاي تاسف است كه استكبار از امكانات برخي از كشورهاي اسلامي از جمله مصر عليه كشورهاي اسلامي استفاده مي كند.
وي با بيان اينكه آمريكا و اسراييل زماني كه به بن بست مي رسند،‌ دست به جنايات مي زنند، افزود:‌ قدرت هاي جهاني ‌براي جبران اين اقدامات مبادرت به تنظيم قراردادها و نقشه هايي از جمله كمپ ديويد و مادريد مي كنند كه در ظاهر مضمون آن نهادينه كردن صلح در كشور فلسطين است اما در باطن از بين بردن مقاومت و مبارزه در اين كشور است.
بختياري با اشاره به اينكه فلسطينيان با مقاومت مانع از اجراي برنامه ريزي دشمنان مي شوند، تصريح كرد:‌ هرچند غزه و فلسطين هنوز در محاصره هستند،‌ اما حمايتهاي مالي و بمباران تبليغاتي كه همگي ناشي از دفاع از صهيونيستهاست، فايده اي ندارد چرا كه تمام مسلمانان به حمايت از مردم مظلوم فلسطين به پا مي خيزند.
وزير دادگستري با ابراز خرسندي از حضور پرشور مردم اصفهان در راهپيمايي امروز گفت:‌ روز قدس، يادگار امام راحل است و اين روز،‌ روز حماسه آفريني، مقاومت و ايثار و يكپارچگي و خونخواهي از مردم فلسطين است.
در پايان اين مراسم قطعنامه سراسري در حمايت از مردم فلسطين و اعلام انزجار از استكبار و انگليس و رژيم اشغالگر قدس قرائت شد كه با تكبير راهپيمايان همراه بود.
28/6/88
 
 
Powered by Tetis PORTAL