14 خرداد 1390 8:47:58
وزير دادگستري در مشهد:
تمام هدف حضرت امام احقاق حق محرومان بود
وزير دادگستري گفت: اين اذن ولايت مطلقه فقيه است كه به رئيس جمهور و يا هر مسئول ديگري اجازه فعاليت مي‌دهد.
سيد مرتضي بختياري در مراسم بزرگداشت بيست و دومين سالگرد رحلت ملكوتي بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي حضرت امام خميني در مسجد حجت‌بن الحسن (ع) كه به همت كانون فرهنگي بصيرت و پايگاه بسيج شهيد انگيزه برگزار مي‌شد، تهذيب نفس، مردمي بودن، اعتماد به نفس و داشتن زهد و تقوا را از ويژگي هاي بارز شخصيت حضرت امام خميني برشمرد و اظهار داشت: يكي از ويژگي‌هاي اساسي در حضرت امام خميني كه يك شخصيت تأثيرگذار جهاني ساخت و به ايشان قدرت و توانايي به پيروزي رساندن انقلاب اسلامي ايران را داد، مبارزه با نفس و اهتمام ايشان در خالص كردن دل از غير خدا بود.
وي افزود: حضرت امام خميني در برابر شيطان نفس خويش ايستاد تا توانست در مقابل شيطان بزرگ آمريكا بدون هيچ ترسي بايستد.
بختياري با بيان اينكه امروز شعار مرگ بر آمريكا در بين ملت‌هاي آزاديخواه جهان به صورت يك فرهنگ تبديل شده است، خاطرنشان كرد: تمام هدف حضرت امام در طول مدت حيات شريفشان اين بود كه مستضعفان و محرومان به حقوق خود دست يابند. ايشان در مبارزات خود عليه رژيم ستم شاهي ذره‌اي ترس به خود راه نداد و مصمم در راه ستقرار نظام جمهوري اسلامي از هيچ كوششي فروگذار نكرد.
وزير دادگستري در ادامه ولايت مداري و ذوق در ولايت ائمه اطهار (ع) بودن را از ديگر ويژگي‌هاي شخصيتي امام راحل دانست و اظهار داشت: شهيد بزرگوار آيت الله سيدمحمدباقر صدر كه يكي از بزرگان حوزه علميه نجف به شمار مي‌آمد در وصف حضرت امام مي‌فرمايد «امام خميني ذوق در اسلام و ائمه اطهار بود زماني كه آقاي كوثري در مقابل حضرت امام روضه حضرت فاطمه (س) مي‌خواندند حضرت امام از شدت مصيبت و ارادت به اين بانوي بزرگوار حالت طبيعي خود را از دست داده و به شدت تحت تأثير قرار مي‌گرفت به نحوي كه آقاي كوثري ديگر از ادامه روضه خودداري مي‌كرد».
وي تصريح كرد: به اعتقاد خيلي از بزرگان تولد شخصيتي بزرگ و تاريخ‌ساز همچون حضرت امام خميني هر هزار سال يك بار در طول تاريخ عمر بشر روي مي‌دهد كه اين شخصيت الهي بتواند انقلاب عظيمي را رهبري كرده و پايه‌گذار نظام ولايت مطلقه فقيه در عصر غيبت كبري امام زمان (ع) باشد.
بختياري همچنين در بخش ديگري از سخنان خود ايستادگي در برابر نفوذ قدرت‌هاي استعمارگر، باورداشتن به قدرت ملت، حمايت قاطع از محرومان‌ و شكستن حصار تحجر و التقاط در فهم اسلام و التزام عملي به اسلام ناب محمدي را از شاخص‌هاي اصلي خط روشن حضرت امام خميني (ره) برشمرد و تأكيد كرد: حضرت امام خميني سر سوزني در برابر قدرت‌هاي استعمارگر خارجي عقب‌نشيني نكرد و قاطعانه در برابر تهاجمات مستكبرين غرب و شرق ايستادند و امروز نيز ما اين شاخص اصلي خط امام راحل را در ويژگي‌هاي شخصيتي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي به عينه مي‌بينيم.
وزير دادگستري واژه ما مي‌توانيم را يكي از كليدواژه‌هاي بزرگ حضرت امام خميني (ره) دانست و گفت: بعد از 32 سال كه از عمر با بركت انقلاب اسلامي ايران مي‌گذرد امروز جمهوري اسلامي در چندين رشته تخصصي در رده چهارم و هفتم دنيا قرار دارد.
وي افزود: خون دلي كه حضرت امام خميني از متحجرين خوردند كمتر از خون دلي كه از منافقين خوردند نبود. سراسر عمر شريف حضرت امام در راه مبارزه با تحجر، التقاط و مبارزه با طاغوت گذشت.
وزير دادگستري در ادامه مبارزه با رژيم اشغالگر قدس تفكيك‌ناپذيري دين از سياست و تداوم راه انبياء و ائمه معصومين را از ديگر شاخص‌هاي خط حضرت امام خميني دانست و يادآور شد: وقتي جبهه ملي به لايحه قصاص اعتراف كرد حضرت امام خميني با آن درك درست و صحيح درباره اين افراد فرمودند: گناهي كه اينان مرتكب شدند به مراتب بدتر از محمدرضا پهلوي بود.
بختياري با بيان اينكه امروز ملت ايران در اوج عزت و اقتدار است، اظهار داشت: عنايت خداوند متعال هميشه پشتيبان ملت ايران بوده و انقلاب اسلامي هميشه از امدادهاي الهي بهره‌مند شده است.
وزير دادگستري اعتقاد به ولايت مطلقه فقيه را استمرار ولايت خداوند، رسول الله و امامان معصوم (ع) خواند و خاطرنشان ساخت: دشمنان انقلاب اسلامي وحشت زيادي از ولايت فقيه دارند و جاي سؤال است كه چرا دشمنان از ولايت مطلقه فقيه ترس و هراس دارد و بايد گفت اين برمي‌گردد به پيام حضرت زينب كبري (س) كه فرمودند غفلت از غدير حادثه جانگداز كربلا را به وجود مي‌آورد.
 
 
 
Powered by Tetis PORTAL