17 شهريور 1393 15:34:2
وزير دادگستري خبر داد:
ثبت رشد مثبت اقتصادي در سه ماهه اول سال
وزير دادگستري در بازگشت از سفر دو روزه هيات دولت از مشهد، دست آوردهاي اقتصادي دولت در ثبت رشد دو و نيم درصدي طي سه ماه ابتدايي سال را چشمگير و فوق العاده توصيف كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، صبح امروز در جمع مسوولين، كاركنان وزارت دادگستري و سازمان تعزيرات حكومتي، ضمن ارايه گزارشي از سفر هيات دولت به مشهد مقدس، از ثبت رشد اقتصادي دو و نيم درصدي در سه ماه گذشته خبر داد.

وزير دادگستري در خصوص اقدامات دولت قبل در سفر استاني به خراسان رضوي اظهار داشت: ارزش پروژه هايي كه در سفرهاي استاني دولت قبل به اين استان مورد تصويب قرار گرفته، بيش از 140 هزار ميليارد ريال است كه متاسفانه به دليل نبود پشتوانه مالي، امكان انجام اين پروژه ها در گذشته وجود نداشته و به مرحله اجرا در نيامده است.

پورمحمدي ادامه داد: در سفر هيات دولت به استان خراسان رضوي پس از برگزاري جلسات و نشستهاي كارشناسي، به اين نتيجه رسيديم كه بر روي اولويتها و نيازهاي اصلي از جمله آب، توسعه راهها، بافتهاي فرسوده و مساله حاشيه نشيني تمركز كرده و از تصويب پروژه هاي جديد و بدون پشتوانه پرهيز كنيم.

وي همچنين با اشاره به جمعيت بالاي حاشيه نشينان شهر مشهد، تصريح كرد: مشكل حاشيه نشيني در تمام كشور وجود دارد و در مورد مشهد نيز متاسفانه بيش از 50 تا 70 درصد پرونده هاي مفاسد، جرايم و ناهنجاريها، مربوط به حاشيه نشينان اين شهر است كه بايد در خصوص آن چاره اي انديشيده شود.

وزير دادگستري در ادامه، موفقيت دولت در عرصه هاي اجتماعي و اقتصادي را ناشي از وجود روح صداقت و همدلي دولت با مردم عنوان كرد و گفت: خبر خوش دولت به مردم، توقف رشد منفي و ثبت رشد اقتصادي دو و نيم درصدي در سه ماه گذشته است كه بيش از انتظارات دولت بوده و نشان مي دهد عملكرد دولت در زمينه خروج از ركود و مهار تورم فوق العاده است.  

 
 
Powered by Tetis PORTAL