17 بهمن 1387 19:56:5
سخنگوي دولت :رويكرد تغيير رفتار با ايران در گروه 1+5 پيش آمده است.
غلامحسين الهام گفت :رويكردهاي سلطه‌گري پايان پذيرفته و تفكرات سرمايه‌داري و ليبرالي با شكست مواجه شده است. وي تصريح كرد: آنها بايد اين تفكرات را در رفتار با ايران تغيير دهند و در حال حاضر رويكرد اين تغيير رفتار پيش آمده و اين بحث اصلي است.

سخنگوي دولت گفت: رويكرد تغيير رفتار نسبت به ايران در گروه 1+5 پيش آمده است و اين گروه نبايد از مسير اصلي منحرف و به حاشيه كشيده شود.
غلامحسين الهام ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در استانداري سمنان افزود: رويكردهاي سلطه‌گري پايان پذيرفته و تفكرات سرمايه‌داري و ليبرالي با شكست مواجه شده است. وي تصريح كرد: آنها بايد اين تفكرات را در رفتار با ايران تغيير دهند و در حال حاضر رويكرد اين تغيير رفتار پيش آمده و اين بحث اصلي است.
سخنگوي دولت در خصوص عكس‌العمل دشمنان در فرستادن ماهواره ايراني «اميد» به فضا توسط جمهوري اسلامي ايران گفت: اين كار بزگ با همكاري وزارت‌خانه‌هاي علوم، ارتباطات و صنايع دفاعي كشور صورت گرفت و كاملا علمي بود.
الهام افزود: دشمنان ايران در تمام عرصه‌ها و به خصوص در رابطه با توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي با بحث نظامي كردن موفقيت‌ها، خيال منحرف كردن مسير را در سر مي‌پرورانند. وي تصريح كرد: در حالي كه اين حرف‌ها دوره‌اش تمام شده و انقلاب اسلامي با تمام توان و اقتدار به پيش مي‌رود همچنان كه در بحث انر‍‍ژي هسته‌اي پيش رفت و دشمن را در حسرت هميشگي گذاشت.
سخنگوي دولت گفت: ارتقا و پيشرفت لازمه جامعه است و ايران توان علمي، نظامي و هسته‌اي خود را در كنار اصول عدالت، احترام به كرامت انساني و استقلال با تماميت ارضي كشورهاي ديگر دنبال مي‌كند و اين ما را به سمت رويكرد نظامي نمي‌كشاند چراكه انفلاب ما اين پيام را نهادينه كرده است.
وي با اشاره به واكنش‌هاي برخي از كشورهاي جهاني در مورد پرتاب موفقيت‌آميز ماهواره اميد به فضا گفت: ايران در عرصه‌هاي علمي با قدرت و اقتدار به پيش مي‌رود و اقتدار ايران فرهنگي است و اقتدار نظامي در جهان شكست خورده و ايران دنبال تجربه شكست خورده نيست.
سخنگوي دولت با اشاره به اهداف ايران از پرتاب ماهواره اميد گفت: اين حركت كاملا علمي بوده و صنايع و دستاوردهاي فضايي مهم‌ترين لازمه پيشرفت علمي است. وي گفت: فضا در خدمت همه علوم از جمله كشاورزي، صنعت، هواشناسي و ... قرار دارد و ايران كشوري است كه از نظر علمي و منطقي با اصول كار مي‌كند. الهام گفت: اين اصول شامل عدالت، كرامت انساني، حق متقابل كشورها و احترام به استقلال آنها، برابري دولت‌ها نسبت به يكديگر و اين رويكردها ما را به سمت كارهاي نظامي نمي‌كشاند.
وي گفت: اين كشورها از اينكه ملت ايران اين توانمندي را دارد، دچار حسرت و دشمني هستند. وي گفت: در بحث هسته‌اي نيز اين مسائل تكرار مي‌شود و ايران در اين زمينه دنبال توليد سوخت است آنها بحث نظامي را مطرح مي‌كنند. سخنگوي دولت گفت: دشمنان با وارد كردن اتهامات كهنه نظامي مي‌خواهند مسير ايران را عوض كنند. وي با اشاره به شكست اسرائيل در حملات نظامي به غزه و حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه گفت: اين شكست‌ها نشان مي‌دهد كه فكر نظامي يك فكر منحط شكست خورده است.
سخنگوي دولت در خصوص تغيير در مواضع آمريكا و اروپا در مورد ايران گفت: آنچه كه بايد تغيير كند اين است كه رويكردهاي سلطه‌گري پايان يافته و نظام‌هاي سرمايه‌داري، تفكر ليبرالي به شكست رسيده و بايد اين تفكرات اصلاح شود و نبايد اين تغييرات به مسايل حاشيه‌اي كشيده شود. 17/11/87

 
 
Powered by Tetis PORTAL