30 مرداد 1393 23:48:29
وزير دادگستري در مراسم وداع با شهداي گمنام جويبار:
ايستادگي در برابر استكبار مرهون فرهنگ ايثار و شهادت است
وزير دادگستري در جمع مردم شهرستان جويبار گفت: اگر امروز توان ايستادگي در مقابل استكبار جهاني را داريم به دليل وجود فرهنگ ايثار وشهادت و جا افتادن آن در جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پور محمدي وزير دادگستري، در آخرين برنامه سفر خود به استان مازندران، در مراسم وداع با شهداي گمنام شهرستان جويبار شركت كرد.

وزير دادگستري در اين مراسم ضمن تسليت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار كرد: هرچه از شهيدان بگوييم كم است و جا دارد فرهنگ و ايثار و شهادت را در جامعه هر روز زنده تر كنيم.

وي همچنين افزود: راه خداوند نياز به ايستادگي، مقاومت و تحمل سختي هاي فراوان دارد و اينكه امروز سردمداران كفر و استكبار خود را خداپرست مي دانند و در عين حال انواع جنايات را مرتكب مي شوند نشان مي دهد كه تنها تظاهر به خداپرستي كافي نيست.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي با اشاره به اينكه نهراسيدن از آينده و نداشتن حزن و اندوه از گذشته از بركات فرهنگ ايثار و شهادت است، گفت: خوشبختانه جامعه ما به بركت شهدا، رنگ شهادت و ايثار گرفته است و اگر امروز توان ايستادگي در مقابل استكبار را داريم؛ به دليل وجود فرهنگ ايثار و شهادت و نهادينه شدن آن در جامعه است.

وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين مطلب كه 35 سال است، غرب اتهام نقض حقوق بشر و حقوق زنان و حمايت از تروريسم  را عليه ما مطرح مي كند اظهار داشت: ائمه اطهار دنياي معارف و آموزه هاي والا و انسان ساز و حيات بخش را به ما عرضه داشته اند؛ كه انقلاب ما جلوه اي كوچك از آن است و بر خلاف ادعاي كشورهاي غربي اين آموزه ها بر رعايت حقوق انسان، تاكيد دارد.

وزير دادگستري ادامه داد: خوشبختانه نظام ما به اين فرهنگ افتخار مي كند و بزرگان ما مفتخرند كه شاگرد امام صادق(ع) و ائمه اطهار(س) هستند.

وي همچنين خطاب به جوانان خاطر نشان كرد: دولت، روحانيت، خانواده شهدا، نظام و مردم خوب ما بسترهاي رشد براي جامعه هستند و جوانان بايد از اين فرصت براي رشد و تعالي استفاده كرده و پرچمداران آينده نظام اسلامي ما باشند؛ سرمايه امروز ما ايمان جوانان است و اين ايمان با تعقل و فهم عميق ديني حفظ مي شود و تعالي مي يابد.

 
 
Powered by Tetis PORTAL