سایر عناوین
2 آبان 1396 15:7:37
مدیر کل دفتر حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وزارت دادگستری خبر داد:
برگزاری کارگروه ویژه بررسی پیش نویس لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه
مدیر کل دفتر حمایت از حقوق مالکیت صنعتی از برگزاری کارگروه ویژه بررسی پیش نویس لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه ( فولکلور ) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، رحیم پیلوار، مدیر کل دفتر حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وزارت دادگستری، با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1393 جلسه های تدوین لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه در وزارت دادگستری برگزار می شود گفت: حمایت از نمودهای فرهنگ عامه مورد نیاز کشورهایی مانند ایران است که دارای سابقه تمدنی و فرهنگی طولانی هستند.
وی افزود: حمایت از مالکیت فکری در سازمانهای جهانی مالکیت فکری، از سال 1998 و با درخواست کشورهای در حال توسعه مطرح و تاکنون هم ادامه دارد.
پیلوار گفت: پیش نویس لایحه حمایت از نمودهای فرهنگ عامه پس از تدوین جهت اظهار نظر اعضای شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی دستگاههای اجرایی در زمینه مالکیت فکری و صاحب نظران این حوزه، به وزارتخانه ها و سازمانهای ذیربط ارسال شده است.
وی همچنین تصریح کرد: پس از دریافت نظرات سازمان ها و وزارتخانه ها، کارگروهی به ریاست میرحسینی، دبیر شورای سیاستگذاری مالکیت فکری در اداره کل مالکیت صنعتی وزارت دادگستری تشکیل شده است.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL