مالکیت فکری
6 مرداد 1398 12:16:47
تقویت مالکیت فکری، موجب رونق اقتصادی است

سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: تقویت مالکیت فکری در بخش‌های دولتی و خصوصی با همکاری و حمایت دولت موجب رونق اقتصادی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، محمدحسین عرفان‌منش روز شنبه در نشست نهادینه سازی مفاهیم حقوق مالکیت فکری در یزد افزود: حق مالکیت فکری شامل تمام حوزه‌های اقتصادی و تجاری و دستگاه‌هایی که محصول تولید می کنند می شود.
وی ادامه داد: هدف اصلی مالکیت فکری که در کشور با استقبال و حمایت مواجه شده برای تبدیل تولید به ثروت و شکوفایی اقتصادی و خدمت به مردم و جوانان است.
سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری اظهار داشت: درآمدزایی با دانش روز، بهره‌گیری از فناوری های نوین و تبدیل ایده‌های ناب جزو اهداف مالکیت فکری است.
عرفان منش با بیان اینکه برای موفقیت در مالکیت فکر ابتدا باید مدیران و فعالان تولیدی و اقتصادی را با اهداف و برنامه‌ها آشنا کرد بیان داشت: برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی با جلب مشارکت بخش خصوصی و همکاری بخش‌های دولتی پیگیری می شود.
سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: تاکنون دوره‌های آموزشی برای برخی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در کشور برگزار شده است.
عرفان منش خاطر نشان کرد: یزد بخاطر موفقیت و پیشگام بودن در حوزه فناوری شرایط مناسبی برای برگزاری دوره‌های مالکیت فکری دارد.
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: مالکیت فکری از موضوع‌های مهمی است که دولت از اجرای آن حمایت می‌کند.
سیدمسعود عظیمی نیا افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی با حضور علاقه‌مندان و فعالان حوزه اقتصادی و تجاری ضروری است.
وی خاطر نشان کرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و فعالان حوزه اقتصادی و تجاری برای تحقق اهداف موثر است.


سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL