مالکیت فکری
16 شهريور 1398 10:9:38
معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد

معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری به منظور تبیین و تشریح حقوق مالکیت فکری از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود حکمت نیا معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری، به منظور تبیین و تشریح حقوق مالکیت فکری و بررسی نحوه همکاری دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در رابطه با فرآیند ثبت اختراعات، علائم تجاری، نشانه های جغرافیایی و شیوه‌های حفاظت و حمایت از آنها، از پارک علم و فناوری یزد و چند شرکت مستقر در آن بازدید کرد.
حکمت نیا در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه در کشور پنج منطقه ویژه علم و فناوری داریم که یکی از آنها یزد است و ظاهراً مشکلات حقوقی فراوانی دارد، گفت: کاری که در وزارت دادگستری می‌توانیم انجام دهیم این است که موارد مربوط به حوزه مالکیت فکری اعم از اختراعات، طرح های صنعتی، کپی رایت و موارد مربوط به علائم را پیگیری و حل و فصل کنیم.
وی با انتقاد از افزایش هزینه تولید علم و فناوری در ایران به دلیل وجود مقررات پیچیده گفت: یکی از دلایل اصلی این که نمی‌توانیم با کشورهای دیگر همچون چین رقابت کنیم، هزینه بالای تولید علم و فناوری در ایران به خاطر برخی مقررات دست و پا گیر است.
همچنین حکمت نیا با حضور در پارک علم و فناوری یزد از مرکز نوآوری، پارک علمی کودکان و نوجوانان، سالن موسسات و شرکت های مهندسین مشاور تمدن کاریزی، گروه نرم افزاری نویان، صافات انرژی، پویش داده نوین و طیف زمین بازدید کرد.


سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL