سایر عناوین
29 آبان 1396 9:31:10
سرپرست مرکز ملی مالکیت فکری وزارت دادگستری:
سمینار سه روزه انتقال دانش درحوزه مالکیت فکری بین ایران و کره جنوبی برگزار شد

سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: سمینار سه روزه انتقال دانش درحوزه مالکیت فکری بین ایران و کره جنوبی با هدف انتقال تجارب متخصصان ذیربط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمدحسین عرفان منش روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا با بیان برگزار شدن نوبت دوم برنامه انتقال دانش در حوزه مالکیت فکری در قاب سمینار سه روزه به میزبانی وزارت دادگستری، افزود: این برنامه با هدف ارتقای سطح همکاری بین ایران و کره جنوبی و با هدف انتقال تجارب کره جنوبی از سوی متخصصان ذیربط این کشور در موضوعات مختلف مالکیت فکری، برنامه ریزی و اجرا شد.
وی از جمله موضوعات مورد بحث دراین نشست را سیاست گذاری جهانی درباره حمایت از مالکیت فکری، استراتژی های موجود در زمینه حمایت از فناوری و ابداعات، بررسی تطبیقی مقررات حمایت از نشانه های جغرافیایی در ایران، کره جنوبی و سازمان جهانی تجارت، رویکرد کره جنوبی درخصوص آموزش مربی و ترویج خلاقیت و ابتکارات، رویکرد این کشور در رابطه با تاسیس عملکرد سازمان های مدیریت جمعی در حوزه حقوق مولف و حقوق مرتبط و ارزیابی تجاری سازی فناوری و ارتباطات عنوان کرد.
به گفته سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری، در این سمینار سه روزه متخصصان از کشور کره جنوبی ضمن حمایت ازحقوق مالکیت فکری در این کشور به مرور معاهدات و کنوانسیون های بین المللی در حوزه مالکیت فکری پرداختند و نتایج تحقیقات خود را در زمینه اهداف و مزایای الحاق به این معاهدات، در اختیار حاضرین در جلسه قرار دادند.
عرفان منش با بیان اینکه کره جنوبی از جمله کشورهای پیشرو در عرصه ابداعات و خلاقیت است و در بسیاری از رتبه های جهانی دراین عرصه، رتبه های بالایی کسب کرده است، گفت: متخصصان این کشور نهادنه شدن خلاقیت و ابتکار در این کشور را مدیون ترویج آموزش آن، از سنین خردسالی می دانند.
سرپرست مرکز ملی آموزش مالکیت فکری وزارت دادگستری تصریح کرد: هیات کره جنوبی دراین سمینار ، نتایج و آثار حماییت از ابداعات و ابتکارات را ارتقای سطح فن آوری و اقتصاد براساس آمار واطلاعات موجود در این کشور تبیین کرد.
به گزارش ایرنا، درمرحله نخست این دوره، هیات اعزامی از کره جنوبی با هماهنگی وزارت دادگستری از دستگاه های مختلف ذیربط در زمینه حقوق مالکیت فکری بازدید کردند؛ هیات کره ای متشکل از سازمان مالکیت فکری، انجمن ارتقای ابداعات، آژانس استراتژی مالکیت فکری، آژانس ارتقای سرمایه گذاری و تجارت و وزارت دارایی این کشور بود.
همچنین در این سمینار نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارک های علم و فناوری و گمرک جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL