سایر عناوین
17 خرداد 1395 10:33:31
دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد خواستار شد:
ایجاد بانک اطلاعاتی اقدامات دستگاه های اجرایی در زمینه مبارزه با فساد
دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد خواستار ایجاد بانک جامع اطلاعاتی از اقدامات و عملکردهای دستگاه های اجرایی در زمینه مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سومین نشست آموزشی اجرایی کنوانسوین مبارزه با فساد صبح امروز به میزبانی وزارت صنعت، معدن، تجارت و با حضور مدیران کل ارزیابی عملکرد و بازرسی بیش از 60 دستگاه اجرایی و سازمان دولتی و غیر دولتی، برگزار شد.
مردعلی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در ابتدای این نشست با یادآوری اهداف برگزاری چنین جلساتی خاطر نشان کرد: بیان و تسهیم تجربیات و اقدامات برتر دستگاه‌ها در زمینه‌ی مبارزه با فساد و ارتقای سلامت، آموزش مفاد کنوانسیون و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از مجموع اقدامات و عملکردهای دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌ی مبارزه و ارتقای سلامت اداری از جمله مهترین اهداف برگزاری سلسله نشستهای آموزشی است.
وی همچنین راهبری تعهدات جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ی تعهدات کشور در برابر کنوانسیون مبارزه با فساد و ارزیابی تعهدات کشور در مقابل کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل را از دیگر اهداف برگزاری این نشستها عنوان کرد.
مردعلی در ادامه افزود: با نگاهی به وضعیت روند اجرای قوانین در کشور این تصور چندان دور از واقع نیست که جمهوری اسلامی ایران در عمل مبارزه با فساد در هر بخش دچار مشکلات و محدودیت‌هایی است و نیازمند آن است که با توجه به رهنمودهای کنوانسیون، نسبت به تدوین شاخص های عملی بر اساس شاخص‌های مناسب هر بخش و هم‌چنین پایش بر اساس آن‌ها اقدامی عاجل و ضروری داشته باشد.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL