سایر عناوین
4 تير 1395 14:52:43
جلسه مشترک دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد با کشورهای بررسی کننده ایران برگزار شد
دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد دکتر مردعلی خبر داد: جلسه‌ی مشترکی میان ایران و کشورهای بررسی کننده‌ی ایران برگزار شد.

این جلسه در روز جمعه 4 تیر (24 ژوئن) ساعت ۱۴ به وقت محلی وین به منظور هماهنگی بین کشورهای بررسی کننده ایران یعنی ارمنستان و فلسطین و دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و نمایندگان وزارت امور خارجه (آقایان صابری و قادری) برگزار گردید.
با توجه به انصراف کشور لیختن اشتاین از بررسی ایران به دلیل تحت بررسی بودن کشورش در سال اول، بر اساس قرعه کشی مجدد در روز آخر اجلاس کشور ارمنستان جایگزین کشور لیخن اشتاین شد.
پس از این قرعه‌کشی مجدد و نهایی شدن کشورهای بررسی کننده و بررسی شونده جلسه هماهنگی بین دو کشور بررسی کننده و کشور بررسی شونده برگزار شد.
در این جلسه طرفین ضمن ابراز رضایت از قرعه‌کشی صورت گرفته مقرر نمودند اعلام رسمی فرایند بررسی در اولین فرصت بعد از اعلام سازمان ملل به کشورمان انجام شود و در ادامه ضمن برگزاری کنفرانس تلفنی نحوه تقسیم کار بررسی بین کشورهای بررسی کننده را تعیین نمایند.
هم‌چنین دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد بر اساس سؤال نماینده سازمان ملل، بازه‌ی زمانی برای تحویل چک لیست تکمیل شده اولیه به زبان انگلیسی و فارسی را چهارماهه تعیین نمودند و مقرر شد از یک سو چک لیست تکمیل شده انگلیسی، توسط سازمان ملل به زبان عربی در اختیار فلسطین قرار گیرد و از سوی دیگر چک لیست انگلیسی، توسط سازمان ملل در اختیار ارمنستان جهت بررسی کشورمان قرار گیرد.
در نهایت طرفین مقرر داشتند با همراهی و همکاری نزدیک یکدیگر فرایند بررسی کشور ایران را تسهیل نمایند.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL