مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد
30 شهريور 1399 10:54:9
دومین دوره آموزشی آشنایی با قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل

دومین دوره آموزشی مشترک معاونت تحقیقات آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری با موضوع «آشنایی با قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل» در وزارت دادگستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون بین المللی مبارزه با فساد وزارت دادگستری در راستای اجرای وظایف ذاتی خود با همکاری معاونت تحقیقات آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، اقدام به برگزاری دومین دوره آموزشی آنلاین مبارزه با فساد تحت عنوان ((آشنایی با قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل)) در تاریخ 29 شهریورماه 1399 برای مدت پنج ساعت با حضور کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات فناوری، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، نهاد ریاست جمهوری، سازمان تعزیرات، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان تامین اجتماعی و شرکت شهر سالم شهرداری تهران نمود.
در ابتدای این دوره آموزشی، صالح امیری از مرجع ملی کنوانسیون بین المللی مبارزه با فساد ضمن خوشامدگویی به معرفی کلیات این دوره پرداختو در ادامه خانم دکتر آهنی، معاون محترم تحقیقات آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریاست جمهوری به مباحث مهمی چون "اشخاص مشمول قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل"، " موضوعات ممنوع " و " ضمانت اجرای قانون مذکور " اشاره کرد.
در پایان این جلسه نیز زمانی به پرسش و پاسخ حاضرین اختصاص داده شده که طی آن به پرسش های حاضرین در ارتباط با قانون مزبور پاسخ داده شد.
قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل در سال 1373 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و از سوی شورای نگهبان تایید و پس از طی مراحل قانونی لازم الاجراء شد. این قانون ضمن تعریف شغل و اشخاص مشمول، مجازات هایی را برای موارد نقض در نظر گرفته است.


سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL