سایر عناوین
21 تير 1395 18:46:35
برگزاری دومین جلسه کمیته پیش‌گیری شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد
دومین جلسه کمیته‌ی پیش‌گیری شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد روز دوشنبه با حضور الفت، معاون اجتماعی و پیش‌گیری قوه‌ی قضائیه و مردعلی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری در محل معاونت پیش‌گیری قوه قضائیه تشکیل گردید.

در این جلسه که با حضور اعضای کمیته‌ی پیش‌گیری و نماینده‌ی گروه مجری تشکیل شد، بر اهمیت و فشردگی زمان پاسخ‌گویی به سؤال‌های چک‌لیست خودارزیابی بررسی فصل دوم تأکید شد و از تمامی دستگاه‌ها خواسته شد که همکاری نزدیک و مستقیمی با گروه مجری که مسئولیت پاسخ‌گویی به سؤال‌ها و استخراج چالش‌های موجود و ارائه‌ی راه‌کارها را دارد داشته باشند.
در ابتدای این جلسه، الفت با گزارشی از جلسه‌ی اول این کمیته که به منظور آشنایی اعضای کمیته با ماهیت کاری کمیته برگزار شده بود روند کاری کمیته را چنین تشریح کردند که به دلیل فشرده بودن زمان باقی مانده برای جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ گفتن به چک‌لیست جلسات کمیته هر هفته برگزار خواهد شد. وظیفه‌ی اصلی کمیته تسهیل کار مجری در به دست آوردن اطلاعات در سازمان‌ها و نظارت بر پاسخ‌های جمع‌آوری شده توسط ایشان است.
در ادامه مردعلی دبیر مرجع ملی ضمن ارائه‌ی گزارشی از آخرین تصمیمات و بازدیدهایی که هفتمین نشست گروه مرور (RG) بر این نکته اشاره کردند که ایشان ضمن ملاقات مستقیمی که با نماینده‌ی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل و دو کشور بررسی کننده ایران یعنی فلسطین و ارمنستان داشتند، زمان مورد نیاز برای پاسخ‌گویی به چک‌لیست دور دوم 4 ماه اعلام شده است که این مدت از تاریخ 14 تیر ماه (4 جولای) به طور رسمی آغاز شده و از این رو لازم است که همیت و همکاری در این مسیر بیش از پیش باشد. پس از معرفی گروه مجری توسط ایشان به اعضای کمیته، مقرر شد که جلسه آتی هفته‌ی آینده دوشنبه 28 تیر ماه در زمان جلسه فعلی تشکیل شود.
همچنین سازمان‌های حاضر در جلسه همانند سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کل کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ....، اعلام آمادگی و همکاری صددرصدی خود با گروه مجری را اعلام کردند.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL