مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد
15 بهمن 1396 14:35:30
تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه تهران
تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری و دانشگاه تهران به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محسن مردعلی، دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد، صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه با دانشکده حقوق دانشگاه تهران گفت: امروزه مبارزه با فساد اداری-مالی مورد توجه همه کشورها قرار گرفته است، به طوری که کشورها را به سمت همکاری بین المللی برای مبارزه با فساد هدایت کرده است. یکی از مهم-ترین اسناد بین المللی در مبارزه با فساد، کنوانسیون مبارزه با فساد (مریدا) و از طرفی مهم ترین سند قانونی در عرصه داخلی می باشد. در راستای مبارزه با فساد اداری و مالی، وجود قوانین و آیین نامه های کارآمد و به روز و همچنین تربیت افراد متخصص و آموزش دیده نقش مهمی را ایفا می کنند.
وی همچنین اظهار داشت: خوشحالیم که می توانیم از طریق همفکری و همگامی با دانشگاه تهران در رفع نیازها و چالش های کشور در زمینه‌ مباحث مبارزه با فساد گامی اساسی تر برداریم.
مردعلی در خاتمه افزود: در چارچوب تفاهم نامه مشترک، مواردی از قبیل، آسیب شناسی علمی قوانین و مقررات مرتبط با موضوعات مبارزه با فساد در سطح جامعه، همکاری برای برگزاری دوره های تخصصی ویژه اساتید و دانشجویان، ایجاد رشته تحصیلی تخصصی، واحد درسی اختیاری و اجباری در رشته های تحصیلی مرتبط، همکاری در زمینه ایجاد قطب علمی پیشگیری از فساد و استرداد اموال و هدایت پایان نامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و دکتری به سمت اولویت های پژوهشی ارتقای سلامت و مبارزه با فساد اداری-مالی را می توان پیگیری کرد.
در ادامه این مراسم تخشید، ریاست دانشکده حقوق دانشگاه تهران نیز در این مراسم ضمن استقبال از همکاری با مرجع ملی اظهار داشت: خوشحالیم که با انعقاد چنین تفاهم نامه ای می توانیم ضمن تربیت نیروی انسانی متخصص ضد فساد در کشور، آموزشها و پژوهشهای دانشگاهی را به سمت کاربردی سوق دهیم و ارتباط مستمری بین دانشگاه با مرجع ملی در زمینه مطالعاتی برقرار نماییم.
این تفاهم نامه در 3 ماده برای مدت 5 سال بین مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری دانشکده حقوق دانشگاه تهران به امضا رسید.


سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL