سایر عناوین
31 خرداد 1396 7:53:1
در حاشیه هشتمین اجلاس گروه مرور اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد؛
جلسه مشترک هیات جمهوری اسلامی ایران و هیات کشور تایلند

جلسه مشترک هیات جمهوری اسلامی ایران و هیات کشور تایلند در حاشیه هشتمین اجلاس گروه مرور اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد در روز دوم اجلاس مورخ ۳۰ خرداد ماه در خصوص تبادل نظر و ایجاد هماهنگی بین دو کشور برگزار شد.

در این جلسه محسن مردعلی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و احمدی، رایزن اول حقوقی مستقر در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و نیز رییس کمیسون ضد فساد تایلند به همراه سایر مقامات و کارشناسان این کشور حضور داشتند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد کشورمان در این جلسه، ضمن ابراز خوشحالی و امیدواری برای کشور تایلند اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجارب ارزشمند گذشته و تجارب حاصل از دور دوم مرور، آماده هرگونه همکاری و تبادل تجارب، جهت حصول بهترین نتیجه است و در این مسیر بر اساس ساز و کار بررسی، کشور تایلند را همراهی خواهد کرد.
همچنین رییس کمیسیون ضد فساد تایلند با تشکر از هیات کشورمان، ابراز امیدواری کرد تجارب گرانقدر جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور تحت بررسی در دور دوم بتواند این کشور را به نتایج درخوری رسانده و غنای گزارش کشوری آنها را افزایش دهد و در این مسیر آماده هستند به بهترین شکل ممکن از تجارب جمهوری اسلامی ایران استفاده نمایند.
همچنین در ادامه این نشست دو طرف بر روی نحوه زمانبندی تدوین و تحویل گزارش و زبان ارایه آن توافق اولیه نمودند.
گفتنی است کشور تایلند جزو کشورهایی بود که در خرداد ماه سال گذشته در جریان قرعه کشی صورت گرفته مقرر شده بود در سال اول دور دوم تحت بررسی قرار بگیرد اما بدلیل عدم آمادگی لازم، بررسی خود را یک سال به تعویق انداخت.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL