سایر عناوین
15 تير 1395 11:27:46
تشکیل کمیته حقوق شهروندی سازمان حفاظت محیط زیست
به گزارش روابط عمومی رسانی وزارت دادگستری به استناد ماده 2 تفاهم نامه همکاری بین وزارت دادگستری و سازمان حفاظت محیط زیست که در تاریخ 16/3/1395 به امضای حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی و خانم دکتر ابتکار رسید کمیته حقوق شهروندی سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل گردید.
در نخستین جلسه کمیته حقوق شهروندی سازمان حفاظت محیط زیست که در تاریخ 15/4/1395 در سازمان مزبور برگزار گردید، محمود عباسی عضو این کمیته با تشریخ اهداف راهبردی دولت تدبیر و امید در زمینه حقوق شهروندی و وظایف و اختیارات معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری تأکید کرد تشکیل معاونت حقوق بشر برای نخستین بار در کشور نشان دهنده اهتمام جناب آقای دکتر روحانی، رییس جمهور محترم و حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای پور محمدی وزیر محترم دادگستری به موضوع حقوق بشر و حقوق شهروندی است. پرداختن به حقوق بشر و حقوق شهروندی یکی از مباحث محوری بلکه زیر بنای اهداف برنامه توسعه پایدار سازمان ملل در افق 2030 است که متعهد به اجرای آنیم. توجه به محیط زیست در برنامه توسعه پایدار از ضروری ترین مباحث حقوق بشری است که باید برای تحقق آن اهتمام ورزید. ما باید از همه ظرفیت های موجود برای تحقق این هدف بهره گیریم و با قدرت آن را دنبال کنیم.
سید محمد مجابی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه از توجه و اهتمام وزیر محترم دادگستری به مباحث حقوق بشر و محیط زیست تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به نقش برجسته ایشان در عضویت شورایعالی محیط زیست و معرفی معاون محترم حقوق بشر و مشاور و مدیرکل دفتر بازرسی خود برای عضویت در کمیته حقوق شهروندی سازمان حفاظت محیط زیست گفت ما می توانیم درچارچوب تفاهم نامه همکاری مشترک گام های بلندی در عرصه حقوق شهروندی و محیط زیست برداریم و شایسته است ما بطور مداوم جلسات ماهیانه این کمیته را برگزار نمائیم و راهکارهای تحقق اهداف مشترک را جستجو نمائیم.
در این جلسه پس از استماع اظهارات محسن زاده، مشاور وزیر دادگستری و عضو کمیته و دیگر اعضای تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید: 1- معرفی نمایندگان وزارت دادگستری و سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پیگیری و اجرای مصوبات کمیته 2- برنامه ریزی جهت برگزاری سومین همایش حقوق شهروندی و محیط زیست در شهریور ماه سال جاری برای سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه حقوق شهروندی و محیط زیست 3- تهیه منابع و مستندات موجود در زمینه همکاری های مشترک در زمینه حقوق شهروندی و محیط زیست 4- همکاری و مشارکت فعال در برگزاری جشنواره حقوق شهروندی که مقرر است در دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار گردد.
نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL