سایر عناوین
9 تير 1395 14:10:52
تفاهم نامه حقوق شهروندی وزارت دادگستری و کانون های مساجد امضا شد
وزارت دادگستری با ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور تفاهم نامه حقوق شهروندی امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از خبرگزاری شبستان، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با حضور در دبیرخانه ستاد عالی کانون های مساجد در مراسمی تفاهم نامه حقوق شهروندی بین این وزارتخانه و دبیرخانه ستاد عالی کانون های مساجد را با حضور دبیر این ستاد به امضا رساند.
بنابراین گزارش، عباسی در این مراسم گفت: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند که در بحث حقوق بشر ما مدعی غرب هستیم اما متاسفانه در سال های اخیر در حالتی منفعلانه برخورد کرده ایم.
وی به نقش ویژه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ترویج اخلاق و حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: مساجد پایگاه انقلاب اسلامی و تثبیت و تحکیم نظام جمهوری اسلامی و اداره جنگ  بوده و هر جا به مسجد روی آورده ایم، موفق شده ایم.
معاون حقوق بشر وزارت دادگستری در ادامه گفت: کلینیک های اخلاق و حقوق شهروندی در مساجد راه اندازی می شود و در این کلینیک ها به مدیریت آسیب های اجتماعی و مسایل و مشکلات مردم پرداخته می شود.
وی اعلام کرد: آموزش اخلاق و حقوق شهروندی، مشاوره های حقوقی و روان شناختی و مدیریت آسیب های اجتماعی از وظایف این کلینیک هاست که در مساجد راه اندازی می شود؛ در این سازمان مسجد نهاد، مشاوران حقوقی، روانشناختی و مددکاران اجتماعی به همراه روحانیون می توانند فعالیت کنند.
عباسی خاطرنشان کرد: نقش مساجد در آموزش و ترویج اخلاق و حقوق شهروندی و مدیریت آسیب های اجتماعی برجسته است و باید از این ظرفیت در کلینیک های اخلاق و حقوق شهروندی به نحو احسن استفاده شود.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین حمید ارباب سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون های مساجد ضمن تایید اظهارات معاون بین الملل و حقوق بشر وزیر دادگستری گفت: ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد از بیستم تیرماه در برنامه های اوقات فراغت خود در سراسر کشور به موضوع حقوق شهروندی خواهد پرداخت و همچنین در جلسه ای که به منظور برگزاری مراسم متمرکز اوقات فراغت در مشهد طراحی و برنامه ریزی شد، پرداختن به درمان آسیب های اجتماعی نیز مسئله اصلی بود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی در ادامه تاکید کرد: اگر جهان اسلام تشکل ها و محورهای برگرفته از قرآن کریم را توجه کنند بسیاری از گرفتاری های موجود از بین خواهد رفت.
وی تصریح کرد: مهمترین بحران در جامعه بحران اخلاق است و اگر متدینین، روحانیون و مساجد به ترویج اخلاق اسلامی بپردازند تمام آسیب های اجتماعی ما درمان خواهد شد.
در ادامه این مراسم، ستاد عالی کانون های مساجد و معاونت حقوق بشر وزارت دادگستری تفاهم نامه حقوق شهروندی امضا کردند.


نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL