اخبار
27 مهر 1399 14:17:55
همکاری های خوبی با مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک صورت گرفته است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همکاری های خوبی بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برای احیای حقوق کودک صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در وبینار تخصصی مشترک معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به لازم الاجرا شدن قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و تهیه و تدوین آیین نامه اجرایی ماده 6 آن توسط مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تأکید کرد: در اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری مقرر گردیده که موضوع حقوق کودکان را مشترکاً در سطح کشور به پیش ببریم. در این زمینه ما هم همانند مرجع ملی کودک پیگیر تصویب لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان بودیم و اکنون که به تصویب رسید شاهد هستیم که این قانون نوآوری های خوبی در حمایت از اطفال و نوجوانان دارد. هم چنین ما لایحه افزایش سن ازدواج را در دولت طرح کرده ایم که در حال پیگیری آن هستیم. برگزاری پایلوت طرح مشترک آموزش حقوق کودک با مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و وزارت آموزش و پرورش در استان کهکیلویه و بویراحمد برنامه ارزشمندی بود که در چارچوب تفاهم نامه همکاری مشترک انجام شد و خوشحالیم که اکنون این طرح به سراسر کشور تعمیم داده شده و قرار است بزودی همه معلمان و دبیران آموزش حقوق کودک ببینند که این امر در ارتقای حقوق کودکان این مرز و بوم نقش و تأثیر بسزایی خواهد داشت.
در این وبینار دو ساعته که با حضور محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برگزار شد، عباسی بر آموزش حقوق کودک در چارچوب کلینیک های حقوق کودک تأکید کرد و افزود: مطالبه گری و حمایت و ارتقای حقوق کودکان در پرتو همکاری مشترک همه دستگاهها و سازمان های دولتی و غیردولتی میسر است که باید زمینه تحقق آن را فراهم ساخت.


Powered by Tetis PORTAL